Snapdrill.cz

Jak zabezpečit nejdelší možnou životnost kotoučů EXACT?

Řezání trubek pilami EXACT je proces, ve kterém je materiál trubky kotoučem odebíraný, ne broušený (jako při karbobrusce). Tento proces tak zajišťuje relativní bezjiskrovost, hladký řez a chladné stěny trubky, a tedy možnost okamžité práce s trubkou po odříznutí. Řezné kotouče EXACT tak dostávají zabrat! Je proto důležité se o ně správně starat. Jaký kotouč vybrat? Co ovlivňuje jejich životnost? Kdy je vhodné je nabrousit? Vše se dozvíte v tomto článku.


Pily Exact jsou efektivní a rychlý způsob řezání trubek všech materiálů od 15 mm až do 460 mm. Konstrukce pily zajišťuje vysokou bezpečnost, rychlost a čistý řez. Na oplátku je třeba důkladné zaškolení a dodržování základních technik řezání. To vám zabezpečí i dlouhou životnost kotouče.


Co ovlivňuje životnost kotouče?

Mezi faktory, které ovlivňují životnost kotouče, patří materiál a tloušťka stěny trubky. Je jasné, že plastových trubek odřežete více než nerezových. Samotný stav trubky jako rez, švy sváru, čistota, ovalita, hrají také důležitou úlohu.

Správnou manipulací s pilou před, během a po řezání, dokážete však prodloužit životnost kotouče o několik desítek řezů.


Co prodlouží životnost kotouče?

Nejdůležitějším faktorem je rychlost řezání. Je třeba zvolit správnou rychlost při zařezávání a posuvu pily EXACT. Posun pily vpřed nesmí být příliš pomalý ani rychlý. Správná rychlost posunu při řezání se dá poměrně dobře rozeznat podle velikosti třísek. Jejich délka by měla být kolem 1-2 mm.

Neměli byste zapomenout ani na vyčištění prostoru kotouče od třísek, vždy po pár řezech.

Dodržením rychlosti a čistoty se vyhnete nejen otupení kotouče, vylámání zubů, ale šetříte i samotný motor. Správný postup řezání naleznete ZDE. Video s postupem řezání pro modely ProSeries naleznete ZDE.


Broušení kotoučů

Velkou výhodou kotoučů EXACT je možnost nabroušení. TCT nebo Cermet kotouče se dají nabrousit dva nebo tři krát. Měly by být broušeny u lokálního specialisty - brusiče. Kontaktujte nás a zajistíme vám nabroušení.

Podmínkou je, aby na kotouči nebyly vylámané destičky. V případě jedné vylámané destičky, na zubu kotouče, je možné kotouč používat a brousit. Pokud se vám při řezání poškodily 2 a více po sobě jdoucích zubů, použití ani broušení není možné.


Závěr

Patentované pily EXACT nabízí řadu výhod. Všechny výhody je možné čerpat naplno, pouze pokud se pilou manipulujete správně a důkladně se o ni staráte. Nikdy nepoužívejte pilu, bez prohlédnutí videonávodu, zaškolení naším technikem nebo bez přečtení manuálu.

Chcete vidět EXACT pilu v akci? Chcete vědět, zda je to správné řešení na dělení trubek pro vás? Kontaktujte ant PROFITOOLS s.r.o. a naši technici vám poradí, EXACT pily předvedou a pomohou s výběrem potrubářského a instalatérského nářadí.Přečtěte si také:


kotúč TCT na pílu EXACT

Více o značce EXACT

Exact pilový systém na řezání trubek je navržen a vytvořen pro profesionální použití. Pily jsou lehké a přenosné pro práci v terénu. Pily EXACT jsou určeny k řezání ocelových, plastových, hliníkových, litinových, nerezových a vícevrstvých trubek.

Přejít na článek


Exact Píla na potrubie pri použití

Pily na potrubí EXACT

Všechny pily Exacttools jsou lehké a manipulace s nimi je pohodlná. Pily můžete použít na řezání oceli, mědi, plastů, litiny, nerezové oceli a vícevrstvých plastohliníkových trubek. Prohlédněte si kompletní nabídku pil:

Pily na ocelové potrubí
Pily na plastové potrubí
Pily na ventilační potrubí
Úkosovačky potrubí
Pilové kotouče

 
snapdril rychle a presne rezanie dier
snapdrill rezanie dier pre sprinkler
Snapdrill - adaptéry pre vŕtanie dier do rúr

Více o Snapdrill technologií

Adaptéry Snapdrill jsou nejnovější technologií řezání otvorů různých průměrů do trubek. Adaptéry jsou použitelné s akumulátorovou vrtačkou a jsou ideálním řešením pro řezání děr na přípojky a odbočky pro Sprinkler požární systémy. Kontaktujte nás a požádejte o předvedení.IBAK produktový katalóg
Služby pro vás:
Sledujte nás:
Kariéra u nás:

Přidejte se k nám. Neustále hledáme obchodníky a posily do administrativy

Seznam volných pozic
E-mail Facebook Instagram Linked In